
Contact for Price
Main Channel Marina | Syracuse, Indiana
Discover the new Sea‑Doo GTX 230, a 2026 model that blends premium comfort with powerful performance for unforgettable weekend getaways.
Discover the new Sea‑Doo GTX 230, a 2026 model that blends premium comfort with powerful performance for unforgettable weekend getaways.
The 2026 Sea‑Doo GTX features a sleek, bold design that stands out on any waterway. Whether you’re exploring lakes or tackling rivers, this model delivers comfort, performance, and style for every type of rider.
| Location | Syracuse, Indiana |
|---|---|
| Condition | New |
| Year | 2026 |
| Make | Sea‑Doo |
| Model | GTX 230 iBR & iDF |
| Length | 11' 0" |
| Dry Weight | 809 lb / 367 kg |
| Status | Available |
| Width | 49.2" / 125 cm |
| Height | 44.9" / 114 cm |
| Location | Syracuse, Indiana | |
| Condition | New | |
| Year | 2026 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | GTX™ 230 iBR and iDF | |
| Length | 11' 0" | |
| Dry Weight | 809 lb / 367 kg | |
| Status | Available | |
| Width | 49.2" / 125 cm | |
| Height | 44.9" / 114 cm |
| Length | 11ft 0in |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.