
Contact for Price
Mau Marine | Okoboji, Iowa
Experience the pinnacle of watercraft performance with the Sea‑Doo GTX Limited 325 Teal Metallic. Launched for 2026, this premium touring personal watercraft (PWC) delivers unmatched luxury and power.
Experience the pinnacle of watercraft performance with the Sea‑Doo GTX Limited 325 Teal Metallic. Launched for 2026, this premium touring personal watercraft (PWC) delivers unmatched luxury and power.
The Sea‑Doo GTX Limited 325 Teal Metallic combines industry-leading stability, world-class acceleration and luxurious comfort into one exhilarating package. Whether you’re seeking adventure or leisure, this 2026 model is engineered to exceed expectations on every voyage.
| Vehicle Information | |
|---|---|
| Model Year | 2026 |
| Make & Model | Sea‑Doo GTX Limited 325 Teal Metallic |
| Engine Type | Rotax 1630 ACE (Supercharged) |
| Horsepower | 325 HP |
| Length | 11' 3" |
| Width | 49.2" / 125 cm |
| Height | 44.9" / 114 cm |
| Dry Weight | 849 lb (385 kg) |
| Fuel Type | Gasoline |
| Status | Available for purchase |
| Location & Availability | |
| Dealer Location | Okoboji, Iowa |
| Stock Number | W2546 |
| Location | Okoboji, Iowa | |
| Condition | New | |
| Stock Number | W2546 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | GTX™ Limited 325 Teal Metallic | |
| HIN | YDV36237B525 | |
| Color | TEAL | |
| Engine | Rotax 1630 ACE (Supercharged) | |
| Length | 11' 3" | |
| Propulsion | Single Outboard | |
| Fuel Type | Gas | |
| Dry Weight | 849 lb / 385 kg | |
| Status | Available | |
| Width | 49.2" / 125 cm | |
| Height | 44.9" / 114 cm | |
| Hull Id Number | YDV36237B525 |
| Length | 11ft 3in |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.