$10,500.00
Lake Hill Motors & Marine | Hill Motors & Marine | Lake, Mississippi
The 2025 Yamaha JetBlaster PRO 2‑Up is a high‑performance personal watercraft designed for both thrilling rides and practical use.
The 2025 Yamaha JetBlaster PRO 2‑Up is a high‑performance personal watercraft designed for both thrilling rides and practical use.
| General Information | |
|---|---|
| Condition | New |
| Stock Number | 0800184 |
| Year | 2025 |
| Make | Yamaha |
| Model | JetBlaster PRO 2‑Up |
| Vehicle Type | Personal Watercraft |
| Engine & Power | |
| Type | 3‑Cylinder, 4‑Stroke TR-1 High Output Yamaha Marine Engine |
| Displacement | 1049 cc |
| Dimensions & Capacity | |
| Length | 9′ 9″ |
| Width | 3′ 9″ |
| Height | 3′ 10″ |
| Fuel Capacity | 13.2 gal |
| Storage Capacity | 1.5 gal |
| Weight & Seating | |
| Dry Weight | 538 lbs |
| Seating Capacity | Up to 3 riders (standard seating for 1‑2) |
| Features Highlights | |
| |
| Fuel Gauge Type | |
| Type | Connext Screen display |
This Yamaha JetBlaster PRO delivers a blend of power, safety features and rider‑friendly ergonomics that make it an excellent choice for anyone looking to upgrade their watersport experience in 2025.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | 0800184 | |
| Year | 2025 | |
| Make | Yamaha | |
| Model | Jetblaster PRO 2-Up | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | 1-Passenger, Seated | |
| VIN | US-YAMA1124L425 | |
| Odometer | 0 |
| Engine | |
| Engine Type | 3-cylinder, 4-stroke TR-1 High Output Yamaha Marine Engine |
| Displacement | 1049CC |
| Fuel Type | Regular Unleaded |
| Dimensions | |
| Length | 9'9" |
| Width | 3'9" |
| Height | 3'10" |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 13.2 Gal |
| Storage Capacity | 1.5 Gal |
| Seating Capacity | 1-2 persons |
| Oil capacity | 3.4 L |
| Weights | |
| Dry Weight | 538 lbs |
| Features | |
| Features | Connext Screen (in): 4.3 | Connext Screen Security | Drive Control: X(2step) | Drive Control/Low RPM Mode | Water-resistant Under-seat Storage | Reboarding Step | Foot Chocks |
| Fuel Gauge Type | Connext Screen |
| Dry Weight | 538 lbs approx. |
| Max Persons | 1 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.