
$8,800.00
Surf City Marina Sales & Service | Surf City Marina | Ship Bottom, New Jersey
Discover the 2025 Yamaha WaveRunners JetBlaster PRO 2‑Up – a personal watercraft engineered for maximum fun and performance on every wave.
Discover the 2025 Yamaha WaveRunners JetBlaster PRO 2‑Up – a personal watercraft engineered for maximum fun and performance on every wave.
The Yamaha WaveRunner JetBlaster PRO combines advanced technology with rugged durability, making it the go‑to personal watercraft for thrill seekers and everyday riders alike. Experience unmatched performance on every ride.
| Condition | NEW | |
| Year | 2025 | |
| Make | Yamaha WaveRunners | |
| Model | Jetblaster PRO 2-Up | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | 1-Passenger, Seated |
| Engine | |
| Engine Type | 3-cylinder, 4-stroke TR-1 High Output Yamaha Marine Engine |
| Displacement | 1049CC |
| Fuel Type | Regular Unleaded |
| Dimensions | |
| Length | 9'9" |
| Width | 3'9" |
| Height | 3'10" |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 13.2 Gal |
| Storage Capacity | 1.5 Gal |
| Seating Capacity | 1-2 persons |
| Oil capacity | 3.4 L |
| Weights | |
| Dry Weight | 538 lbs |
| Features | |
| Features | Connext Screen (in): 4.3 | Connext Screen Security | Drive Control: X(2step) | Drive Control/Low RPM Mode | Water-resistant Under-seat Storage | Reboarding Step | Foot Chocks |
| Fuel Gauge Type | Connext Screen |
| Dry Weight | 538 lbs approx. |
| Max Persons | 1 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.