
$16,699.00
Performance East Inc. | Goldsboro, North Carolina
Explore the newest 2026 Yamaha Waverunners GP HO with Audio, a high‑performance personal watercraft now available at Performance East in Goldsboro, North Carolina.
Performance East is your local marine and powersports destination. Located just minutes from downtown Goldsboro, our showroom offers the ...
[read more]Explore the newest 2026 Yamaha Waverunners GP HO with Audio, a high‑performance personal watercraft now available at Performance East in Goldsboro, North Carolina.
Performance East is your local marine and powersports destination. Located just minutes from downtown Goldsboro, our showroom offers the latest Yamaha models ready for immediate delivery or test ride. Contact us at (919) 731‑4288 to schedule a visit.
We are North Carolina’s premier marine and powersports dealership, offering a wide selection of Yamaha watercraft and expert service support. Whether you’re looking for the latest model or need assistance tailoring your purchase to local waterways, our knowledgeable team is ready to help.
Performance East Inc.
604 Corporate DrYour next adventure on the water starts here. Call or drop by Performance East to experience the new Yamaha Waverunners GP HO with Audio firsthand.
| Location | Goldsboro | |
| Condition | NEW | |
| Stock Number | YAM19I526 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Yamaha WaveRunners | |
| Model | GP HO™ with Audio | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | Personal Watercraft | |
| VIN | US-YAMA3019I526 |
| Engine | |
| Engine Type | 4-cylinder, 4-stroke, 1.9 Liter High Output Yamaha Marine Engine |
| Displacement | 1898CC |
| Fuel Type | Regular Unleaded |
| Dimensions | |
| Length | 11' |
| Width | 4'1" |
| Height | 3'11" |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 18.5 gal |
| Storage Capacity | 28.4 gal |
| Seating Capacity | 1-3 persons |
| Oil capacity | 2.6 L |
| Weights | |
| Dry Weight | 714 lbs |
| Features | |
| Fuel Gauge Type | Connext Screen: 4.3 |
| Features | Molded Cooler Storage in Bow | Dual Mirrors | Watertight with USB & 12V Outlet with Accent Lighting | Footwell Drains | Deck Mats | Tow Hook | Maintanence-free Battery |
| Dry Weight | 714 lbs approx. |
| Max Persons | 1 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.