$9,995.00
Black Hills Powersports | Rapid City, South Dakota
Discover the 2024 Yamaha JetBlaster – a standout personal watercraft that delivers an unrivaled freestyle riding experience for stand‑up enthusiasts.
Discover the 2024 Yamaha JetBlaster – a standout personal watercraft that delivers an unrivaled freestyle riding experience for stand‑up enthusiasts.
| General Information | |
|---|---|
| Condition | NEW |
| Year | 2024 |
| Make | Yamaha |
| Model | JetBlaster® |
| Vehicle Type | Personal Watercraft – Stand Up, 1‑Passenger |
| Engine Details | |
| Engine Type | 3‑Cylinder, 4-Stroke TR-1 High Output Yamaha Marine |
| Displacement | 1049 cc |
| Dimensions & Capacities | |
| Length | 123.6″ |
| Width | 44.5″ |
| Height | 46.5″ |
| Fuel Capacity | 13.2 gal |
| Weight & Seating | |
| Dry Weight | 549 lb |
| Seating Capacity | 1‑3 persons |
| Color Options | |
| Colors Available | Racing Blue (and other options) |
| Additional Features | |
| Pump Type | 144 mm High‑pressure pump |
| Condition | NEW | |
| Stock Number | WV947 | |
| Year | 2024 | |
| Make | Yamaha | |
| Model | JetBlaster® | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | 1-Passenger, Stand Up | |
| VIN | WV947 |
| Engine | |
| Engine Type | 3-cylinder, 4-stroke TR-1 High Output Yamaha Marine |
| Displacement | 1049CC |
| Fuel Type | Regular Unleaded |
| Dimensions | |
| Length | 123.6" |
| Width | 44.5" |
| Height | 46.5" |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 13.2 Gal |
| Storage Capacity | 7.7 Gal |
| Seating Capacity | 1-3 persons |
| Weights | |
| Dry Weight | 549 lbs |
| Color | |
| Colors | Racing Blue |
| Features | |
| Pump Type | 144mm High-pressure |
| Dry Weight | 549 lbs approx. |
| Max Persons | 1 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.