$15,699.00
Redline Powersports | Redline Commonwealth | Prince George, Virginia
Introducing the 2026 Yamaha GP HO™, a premium three‑passenger personal watercraft designed for speed and comfort on every wave.
Introducing the 2026 Yamaha GP HO™, a premium three‑passenger personal watercraft designed for speed and comfort on every wave.
The GP HO’s robust engine is paired with a lightweight chassis for an optimal power-to-weight ratio.
The GP HO comes factory‑installed with Yamaha audio speakers. Built to endure marine conditions, these premium units deliver crystal‑clear sound even at high speeds and through splashing waves.
| Vehicle Information | |
| Make: | Yamaha |
| Model: | GP HO™ |
| Year: | 2026 |
| Stock Number: | Y3676 |
| VIN: | US‑YAMA3676J526 |
| Features | |
| Fuel Gauge Type: | Connext Screen: 4.3 in. |
| Additional Features: | Molded cooler storage, dual mirrors, watertight with USB & 12V outlet, accent lighting, footwell drains, deck mats, tow hook, maintenance‑free battery |
The Yamaha GP HO™ offers an unbeatable combination of power, technology, and comfort for the discerning watercraft enthusiast.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | Y3676 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Yamaha | |
| Model | GP HO™ | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | 3-Passenger | |
| VIN | US-YAMA3676J526 | |
| Odometer | 0 |
| Engine | |
| Engine Type | 4-cylinder, 4-stroke, 1.9 Liter High Output Yamaha Marine Engine |
| Displacement | 1898CC |
| Fuel Type | Regular Unleaded |
| Dimensions | |
| Length | 11' |
| Width | 4'1" |
| Height | 3'11" |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 18.5 gal |
| Storage Capacity | 28.4 gal |
| Seating Capacity | 1-3 persons |
| Oil capacity | 2.6 L |
| Weights | |
| Dry Weight | 714 lbs |
| Features | |
| Fuel Gauge Type | Connext Screen: 4.3 |
| Features | Molded Cooler Storage in Bow | Dual Mirrors | Watertight with USB & 12V Outlet with Accent Lighting | Footwell Drains | Deck Mats | Tow Hook | Maintanence-free Battery |
| Dry Weight | 714 lbs approx. |
| Max Persons | 1 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.