
$19,199.00
Redline Powersports | Redline Commonwealth | Prince George, Virginia
Experience the thrill of 2026 Yamaha GP SVHO™ watercraft—engineered for speed and comfort on every wave.
Experience the thrill of 2026 Yamaha GP SVHO™ watercraft—engineered for speed and comfort on every wave.
| Engine & Powertrain | |
|---|---|
| Type | Supercharged 4‑Cylinder, 4‑Stroke Yamaha Marine Engine |
| Displacement | 1812 cc (1.8 L) |
| Dimensions & Capacity | |
| Length | 11 ft |
| Width | 4' 1" |
| Height | 3' 11" |
| Fuel Capacity: 18.5 gal, Storage Capacity: 28.4 gal | |
| Seating Capacity | 1–3 persons |
| Weight & Fuel | |
| Dry Weight | 758 lb |
| Features Summary | |
| Molded Cooler Storage, Dual Mirrors, Footwell Drains, Deck Mats, Tow Hook | |
| Maintenance‑free Battery, 4.3” Connext Screen Fuel Gauge | |
Whether you’re chasing speed or enjoying a relaxed cruise, the Yamaha GP SVHO™ delivers power, precision and convenience—all in one exceptional watercraft.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | Y3294 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Yamaha | |
| Model | GP SVHO™ with Audio | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | 3-Passenger | |
| VIN | US-YAMA3294G526 | |
| Odometer | 0 |
| Engine | |
| Engine Type | Supercharged 4-cylinder, 4-stroke, Super Vortex High Output Yamaha Marine Engine |
| Displacement | 1812CC |
| Fuel Type | Premium Unleaded |
| Dimensions | |
| Length | 11' |
| Width | 4'1" |
| Height | 3'11" |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 18.5 gal |
| Storage Capacity | 28.4 gal |
| Seating Capacity | 1-3 persons |
| Oil capacity | 3.7 L |
| Weights | |
| Dry Weight | 758 lbs |
| Features | |
| Fuel Gauge Type | Connext Screen: 4.3 |
| Features | Molded Cooler Storage in Bow | Dual Mirrors | Watertight with USB & 12V Outlet with Accent Lighting | Footwell Drains | Deck Mats | Tow Hook | Maintanence-free Battery |
| Dry Weight | 758 lbs approx. |
| Max Persons | 1 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.