$22,199.00
Team Winnebagoland Marine Center | Oshkosh, Wisconsin
Experience the 2026 Yamaha FX Limited SVHO personal watercraft – a powerful blend of performance, comfort, and advanced technology designed to elevate every ride.
Experience the 2026 Yamaha FX Limited SVHO personal watercraft – a powerful blend of performance, comfort, and advanced technology designed to elevate every ride.
The FX Limited SVHO includes a range of features that make every journey enjoyable.
Whether you’re cruising the lake, racing on open water, or exploring coastal waters, the Yamaha FX Limited SVHO delivers a superior riding experience with advanced power, premium audio, and thoughtful amenities. Experience your own beat aboard this flagship personal watercraft.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | 2954 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Yamaha | |
| Model | FX® Limited SVHO® | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | 3-Passenger | |
| VIN | YAMA2732I526 | |
| Engine Hours | 0 |
| Engine | |
| Engine Type | Supercharged 4-cylinder, 4-stroke, Super Vortex High Output Yamaha Marine Engine |
| Displacement | 1812CC |
| Fuel Type | Premium Unleaded |
| Dimensions | |
| Length | 11'9" |
| Width | 4'2" |
| Height | 4' |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 18.5 gal |
| Storage Capacity | 44.5 gal |
| Seating Capacity | 1-3 persons |
| Oil capacity | 3.7 L |
| Weights | |
| Dry Weight | 877 lbs |
| Features | |
| Fuel Gauge Type | Connext Screen 7 (Touchscreen) |
| Features | Molded Cooler Storage in Bow | Dual Mirrors | Watertight with USB & 12V Outlet with Accent Lighting | Footwell Drains | Deck Mats | Tow Hook | Maintanence-free Battery |
| Dry Weight | 877 lbs approx. |
| Max Persons | 1 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.