$19,199.00
Team Winnebagoland Marine Center | Oshkosh, Wisconsin
Condition: New
Stock Number: 2960
Year: 2026
Make and Model: Yamaha GP SVHO™ Personal Watercraft
Vehicle Type: Personal watercraft, 3‑passenger configuration
Condition: New
Stock Number: 2960
Year: 2026
Make and Model: Yamaha GP SVHO™ Personal Watercraft
Vehicle Type: Personal watercraft, 3‑passenger configuration
VIN: YAMA0126K526 | Engine Hours: 0 hours
| Condition | NEW | |
| Stock Number | 2960 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Yamaha | |
| Model | GP SVHO™ | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | 3-Passenger | |
| VIN | YAMA0126K526 | |
| Engine Hours | 0 |
| Engine | |
| Engine Type | Supercharged 4-cylinder, 4-stroke, Super Vortex High Output Yamaha Marine Engine |
| Displacement | 1812CC |
| Fuel Type | Premium Unleaded |
| Dimensions | |
| Length | 11' |
| Width | 4'1" |
| Height | 3'11" |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 18.5 gal |
| Storage Capacity | 28.4 gal |
| Seating Capacity | 1-3 persons |
| Oil capacity | 3.7 L |
| Weights | |
| Dry Weight | 758 lbs |
| Features | |
| Fuel Gauge Type | Connext Screen: 4.3 |
| Features | Molded Cooler Storage in Bow | Dual Mirrors | Watertight with USB & 12V Outlet with Accent Lighting | Footwell Drains | Deck Mats | Tow Hook | Maintanence-free Battery |
| Dry Weight | 758 lbs approx. |
| Max Persons | 1 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.