$12,399.00
Team Winnebagoland Marine Center | Oshkosh, Wisconsin
Experience the next level of personal watercraft performance with the 2026 Yamaha JetBlaster PRO 3‑Up. This brand new, high‑performance motorboat is engineered for riders who demand speed, power and ultimate control on the water.
Experience the next level of personal watercraft performance with the 2026 Yamaha JetBlaster PRO 3‑Up. This brand new, high‑performance motorboat is engineered for riders who demand speed, power and ultimate control on the water.
The combination of cutting‑edge technology, robust engine performance and thoughtful design makes this personal watercraft an excellent choice for both recreational riders and competitive enthusiasts alike. Whether you’re cruising along a lake or pushing limits on open waters, the 2026 Yamaha JetBlaster PRO offers speed, safety and comfort in one sleek package.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | 2900 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Yamaha | |
| Model | JetBlaster PRO 3-Up | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | 1-Passenger, Stand Up | |
| VIN | YAMA0083K526 | |
| Engine Hours | 0 |
| Engine | |
| Engine Type | 3-cylinder, 4-stroke TR-1 High Output Yamaha Marine Engine |
| Displacement | 1049CC |
| Fuel Type | Regular Unleaded |
| Dimensions | |
| Length | 9'9" |
| Width | 3'9" |
| Height | 3'10" |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 13.2 Gal |
| Storage Capacity | 1.5 Gal |
| Seating Capacity | 1-3 persons |
| Oil capacity | 3.4 L |
| Weights | |
| Dry Weight | 545 lbs |
| Features | |
| Features | Connext Screen (in): 4.3 | Connext Screen Security | Drive Control: X(2step) | Drive Control/Low RPM Mode | Water-resistant Under-seat Storage | Reboarding Step | Foot Chocks |
| Fuel Gauge Type | Connext Screen |
| Dry Weight | 545 lbs approx. |
| Max Persons | 1 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.