$205,000.00
Mastercraft Boats of Utah | Page, AZ
Condition: New
Stock Number: 3MC24022
Year: 2024
Make: MasterCraft
Model: X22
Vehicle Type: Boat
Category: Bowrider
| Dimensions (Metric / Imperial) | |
|---|---|
| Length | 6.81 m (22' 4") |
| Height | 3.42 m (134.5") |
| Beam | 2.59 m (102") |
| Draft | 0.76 m (30") |
| Interior Width | |
| 2.20 m (86.5") | |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 259 L (68.5 gal) |
| Seating Capacity | 16 persons |
| Storage ... | |
Condition: New
Stock Number: 3MC24022
Year: 2024
Make: MasterCraft
Model: X22
Vehicle Type: Boat
Category: Bowrider
| Dimensions (Metric / Imperial) | |
|---|---|
| Length | 6.81 m (22' 4") |
| Height | 3.42 m (134.5") |
| Beam | 2.59 m (102") |
| Draft | 0.76 m (30") |
| Interior Width | |
| 2.20 m (86.5") | |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 259 L (68.5 gal) |
| Seating Capacity | 16 persons |
| Storage Capacity | 2.6 m³ (92 cu ft.) |
| Weight & Load Limits | |
| Total Weight | 2,495 kg (5,500 lb) |
| Maximum Capacity with SurfStar Ballast | 1,610 kg (3,550 lb) | 1,021 kg (2,250 lb) |
| Features | |
| Hull Type | Vector Drive |
| Condition | NEW | |
| Stock Number | 3MC24022 | |
| Year | 2024 | |
| Make | MasterCraft | |
| Model | X22 | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Bowrider | |
| VIN | MBCPGCU2I324 |
| Dimensions | |
| Length | Boat: 22' 4" (6.81 M) |
| Height | Boat: 134.5" (3.42 M) |
| Beam | 102" (2.59 M) |
| Draft | 30" (.76 M) |
| Width | Interior: 86.5" (2.20 M) |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 68.5 Gal (259 L) |
| Seating Capacity | 16 Persons |
| Storage Capacity | 92 Cu Ft. (2.6 Cu M) |
| Weight, Maximum Capacity | Ballast with SurfStar: 3,550 Lbs (1,610 Kg) | 2,250 Lbs (1,021 Kg) |
| Weights | |
| Weight | 5,500 Lbs (2,495 Kg) |
| Features | |
| Hull Type | Vector Drive |
| Beam | 8ft 6in |
| Max Weight Capacity | Ballast with SurfStar: 3,550 Lbs (1,610 Kg) | 2,250 Lbs (1,021 Kg) approx. |
| Max Persons | 16 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.