
Contact for Price
Main Channel Marina | Syracuse, Indiana
Discover the 2025 Sea‑Doo GTI SE, a family-friendly personal watercraft that blends adventure, comfort, and convenience.
The GTI SE brings larger families into the spotlight with added space, smoother handling, and user-friendly features. Standard equipment includes:
Discover the 2025 Sea‑Doo GTI SE, a family-friendly personal watercraft that blends adventure, comfort, and convenience.
The GTI SE brings larger families into the spotlight with added space, smoother handling, and user-friendly features. Standard equipment includes:
The GTI SE is available with two reliable Rotax engines, both equipped with Advanced Combustion Efficiency (ACE) technology:
The hull is crafted from lightweight Polytec™ material. This construction offers:
The GTI SE is equipped with the exclusive iBR (inboard braking) system, recognized by the U.S. Coast Guard:
The VTS allows riders to fine‑tune handling directly from the handlebar, adjusting for:
| Location | Syracuse, Indiana |
| Condition | New |
| Year | 2025 |
| Make | Sea-Doo |
| Model | GTI SE 170 iBR |
| Length | 12' 0" |
| Width | 49.2" / 125 cm |
| Height | 44.9" / 114 cm |
| Fuel Type | 87 octane |
| Dry Weight741 lb / 336 kg | |
| Status | Available |
The 2025 Sea‑Doo GTI SE offers a perfect balance of power, safety, and family-friendly features for unforgettable water adventures.
| Location | Syracuse, Indiana | |
| Condition | New | |
| Year | 2025 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | GTI™ SE 170 iBR | |
| Length | 12' 0" | |
| Fuel Type | 87 octane | |
| Dry Weight | 741 lb / 336 kg | |
| Status | Available | |
| Width | 49.2" / 125 cm | |
| Height | 44.9" / 114 cm |
| Length | 12ft 0in |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.