Contact for Price
Marine Products | Salt Lake City, UT
Discover the all‑new 2026 Supra SL 575, a high‑performance bowrider that blends power, luxury, and advanced technology into one sleek package.
Discover the all‑new 2026 Supra SL 575, a high‑performance bowrider that blends power, luxury, and advanced technology into one sleek package.
| General Information | |
|---|---|
| Condition | NEW |
| Stock Number | 1SU2609 |
| Year | 2026 |
| Make & Model | Supra SL 575 |
| Dimensions & Capacity | |
| Length Overall (LOA) | 23 ft 5 in |
| Breadth (Beam) | 8 ft 5 in |
| Maximum Persons | 16 |
| Engine & Performance | |
| Engine Type | 6.2L Ford Raptor Supercharged V‑Drive |
| Horsepower | 510 HP |
| Fuel Capacity | 86 gallons (gas) |
| Additional Features | |
| Towing System | Tandem axle Boatmate trailer |
| Thrusters | Duo stern thrusters for precision steering |
| Audio | VA2 tower speakers |
| VIN Information | |
| Vehicle Identification Number (VIN) | ISRSY057K526 |
| Condition | NEW | |
| Stock Number | 1SU2609 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Supra | |
| Model | SL 575 | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Bowrider | |
| VIN | ISRSY057K526 | |
| Engine | 575 Supercharged Raptor | |
| Propulsion | V-Drive | |
| LOA (Length) | 23 ft 5 in | |
| Beam (Width) | 8 ft 5 in | |
| Propulsion Type | Powered | |
| Engine Power | 510 HP | |
| Fuel Type | Gas | |
| Max Persons | 16 | |
| Fuel Capacity | 86 gal |
| Length | 23ft 5in |
| Beam | 8ft 5in |
| Engine Power | 510 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.